Çerez Örnek
Ege Üniversitesi Medyada da Zirvede!

Ege Üniversitesi Medyada da Zirvede

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (EGEMM) bağlı olarak çalışan ve Türkiye’nin ilk akademik haber ajansı olma özelliğini taşıyan Ege Ajans, Ege Üniversitesinin eğitim, kültür, spor, bilim ve sanat gibi birçok alanda gerçekleştirdiği faaliyetleri topluma en hızlı ve doğru şekilde aktarmaya devam ediyor.

Interpress Medya Takip Sisteminden alınan verilere göre Ege Üniversitesi, 1-30 Haziran 2018 tarihleri arasında medyada en çok yer bulan üniversite oldu. Ege Üniversitesi toplam tiraj, erişim ve haber sayılarının yapıldığı sıralamada zirvede yer aldı.  Ege Ajansı ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin bilimsel ve kültürel çalışmaları başta olmak üzere her türlü başarıyı ve etkinliği özveriyle toplumumuza aktaran Ege Ajans çalışanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Interpress Medya Takip Sisteminden alınan verilere göre Ege Üniversitesi, 1-30 Haziran 2018 tarihleri arasında ulaştığı 50 milyon 361 bin 827 tiraj sayısı ile tüm üniversiteler arasında zirveye yerleşti. Ege Üniversitesini 44 milyon 057 bin 101 tiraj ile İstanbul Üniversitesi, 39 milyon 554 bin 053 tiraj ile Akdeniz Üniversitesi, 36 milyon 601 bin 006 tiraj ile Dokuz Eylül Üniversitesi, 35 milyon 561 bin 119 tiraj ile İstanbul Teknik Üniversitesi izledi.

Aynı tarihler arasında erişim sayılarına bakıldığında 151 milyon 180 bin 242 erişim sayısı ile Ege Üniversitesi yine zirvede yer aldı. Sıralamada Ege’nin ardından 133 milyon 933 bin 878 erişim ile İstanbul, 118 milyon 919 bin 041 erişim ile Akdeniz, 110 milyon 186 bin 972 erişim ile Dokuz Eylül ve 108 milyon 292 bin 818 erişim ile İstanbul Teknik Üniversitesi yer aldı.

2018 Haziran Ayı haber sayıları incelendiğinde Ege Üniversitesi, bin 108 haber ile zirvede yer aldı.

Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Vekili Prof. Dr. Dilek Takımcı, “Ege Üniversitesi ile ilgili haberlerin, bilimsel ve akademik başarıların, inovasyon ve yenilikçi projelerin yerel, ulusal ve uluslararası medyada yer alabilmesi için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek, kurumsal ve toplumsal gereksinimler doğrultusunda kendimizi sürekli yeniliyoruz. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Toplumun doğru haber alma özgürlüğünün bir insan hakkı olduğunu belirten Ege Ajans Sorumlu Haber Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şadiye Deniz, “Ege Ajans, üniversitemiz ile ilgili haberleri yerel ve ulusal basına en hızlı şekilde ulaştırmayı misyon edinmiş bir haber ajansı, aynı zamanda İletişim Fakültesi öğrencilerinin mesleklerini pekiştirdiği bir uygulama alanıdır. 32 yıldır hizmet veren ajansımız üniversitemizin medya ile bağlarını kurarken sektöre de kalifiye elemanlar yetiştiriyor. Mezunlarımız, yerel ve ulusal medyada önemli görevler üstleniyorlar. Bizler de onlarla gurur duyuyoruz. Medya takip sisteminin verileri esas alındığında tiraj, erişim ve haber sayısında üst sıralarda yer alıyoruz. Emeklerinden dolayı tüm ajans çalışanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ